Čokoládová bábovka se slaným karamelem


Čokoládová bábovka se slaným karamelem
Čokoláda a slaný karamel to je zaručeně skvělá kombinace!


Těsto na bábovku
200 g zakysaná smetana
3 ks vejce
1 prášek do pečiva
3/4 hrnku cukru
1/2 hrnku mléka
1 hrnek oleje
1 hrnek hladké mouky
1 hrnek polohrubé mouky
2 velké lžíce kakaa
100g nasekané hořké čokolády nebo čokokousky
špetka soli

Slaný karamel
250 g cukr krystal
50 ml vroucí vody
50 g másla
1,5 lžičky soli

Bábovka
1. Žloutky oddělíme od bílku, troubu si předehřejeme na 180°. Formu na bábovku (pokud nemáme silikonovou) vymažeme pečlivě máslem a lehce vysypeme kakaem.
2. Žloutky ušleháme s cukrem do pěny. Poté přidáme zbylé ingredience kromě bílků a čokolády. A ušleháme hladké těsto. K bílkům přidáme špetku soli a vyšleháme tuhý sníh, který lehce vmícháme do těsta společně s nasekanou čokoládou (nebo čokokousky).
3. Připravené těsto vylijeme do nachystané formy a dáme péct na cca hodinu (upečení zjistíte testem špejlí). Po upečení necháme vychladit a mezitím si přichystáme slaný karamel. Po vychladnutí vyklopíme z formy a lžící políváme slaným karamelem. Můžeme dozdobit nasekanou čokoládou.

Slaný karamel
Na začátek bych chtěla varovat ať neolizujete vařečku a nezkoušíte prstem! Jinak se opravdu hodně spálíte. A také hlavně od karamelu neodcházejte a stále míchejte.
1. Cukr dáme do hrnce nad plamen a stále mícháme. Po pár minutách se začnou tvořit z cukru hrudky, což je správně, takže míchejte dále. Cukr se začne rozpouštět a tvořit karamel. Mícháme dokud nebude mít požadovanou barvu, nejlépe jantarovou a vmícháme do něj sůl. Nesmí mít barvu až moc tmavou, jelikož by byl hořký!
2. Až karamel dosáhl jantarové barvy přilijeme do něho na 2x vroucí vodu. Začne bublat a musíme neustále míchat! Po zamíchání vody stáhneme z plamenu a vmícháme pečlivě máslo.

Čokoládová bábovka se slaným karamelem


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram