Brandnooz | Únor 2016

Můj první box. Upřímně jsem nevěděla jestli se na něj mám těšit, když jsem viděla ten z minulého měsíce. Přesto, když mi ČP napsala, že budou doručovat balík, jsem se těšila. Po otevření jsem byla nadšená, opravdu. Tenhle box se jim povedl!


Recenze jsem se rozhodla pojmout trochu jinak - zaměříme se na chuť, složení, srovnání a také jestli bych si sama výrobek koupila a nebo po něm nikdy nesáhnu. Když bude v boxu z čeho uvařit, vymyslím také recept!

Protože pro recenzi většinu výrobků hned ochutnám, a tak jsem nadšená z toho, že v balíčku je vše (až na majolku - tu kupujeme běžně) co jsem ještě nikdy neměla a můžu vyzkoušet jaká je chuť.


Při psaní článku mě zahřívá zázvorový čaj. A musím říct, jsem ochotná vyměnit můj domácí zázvorový sirup za tenhle čaj!
_______________________


LIPTON Lemon & Ginger | 49,90 kč (40g - 20 pyramidek)

První co mě na něm zaujalo byla vůně po otevření krabičky, opravdu intenzivní až mě zašimralo v nose. Takže jsem se hned pustila do čtení složení - a na prvním místě kořen zázvoru 49%. Což je úžasné, takové množství zázvoru jsem v žádném sáčkovém čaji, který se dá sehnat v supermarketu nikdy neviděla! Já čaje miluji, piju je neustále, takže tenhle bude mít rozhodně své věrné místo u mě doma. Na jazyku lehounce štípe, jde poznat, že opravdu obsahuje zázvor. Pyramidové řešení sáčku mi vyhovuje víc (stejně jako u jiných značek) a líbí se mi, že na sáček je 2g čaje - v klasických sáčkových bývá okolo 1 gramu.


MAJOLKA Boneco | 24,90 kč (200g)

Kupujeme ji už dlouhou dobu, Střídáme ji i s jinými, ale má v naší lednici má místo. Majonézu nepoužívám často a k jídlu si ji dávám málo kdy, ale tahle je dobrá. Má jemnou chuť, žádnou umělou. Složení je super - to že je bez konzervantů, aromat a barviv mluví samo o sobě. A oceňuji také to, že je to Český výrobek!


KORNSPITZ Havlík | 16,90 kč (90g)

Klasické sýrové tyčinky od Havlíka miluju, lepší tyčinky nejsou! Takže jsem byla zvědavá jaké budou tyto, sama bych si je určitě nekoupila a vsadila bych na klasiku. Tak jsem ráda, že jsem je mohla vyzkoušet. Jelikož je srovnávám s klasikou tak nejsou vůbec špatné, vlastně mi chutnají, ale asi bych si je sama nekoupila. Mají být zdravější, ale chtít něco zdravého určitě bych sáhla po úplně něčem jiném. Pro ty, kteří ve složení hlídají palmový olej, tak je zklamu - ve složení ho najdete.


WHITE BEAR Apple, Strawberry | 24,90 kč (0,33l)

Při otevření boxu mě nejvíce zaujaly tyhle dvě plechovky, hned jsem se těšila až je ochutnám. Když jsem si přečetla, že to nealkoholický sladový nápoj tak snad ještě více. Víc mě lákalo ochutnat ten jahodový. Ale když jsem se napila tak nic tak sladkého jsem snad ještě nikdy nepila! Sladké, sladké a ještě jednou sladké! Není divu ve složení je cukr na druhém místě - hned po vodě. Až poté následuje ječný sladový extrakt a to jen 2%. Takže jak jinak by to mohlo chutnat než po cukru, přeslazeně a hlavně dost uměle. Za mě ne. Ten druhý se mi ani zkoušet nechce, složení je stejné jen jiná příchuť, ale uvidíme. Jak se znám, někde tyhle plechovky vidět hned by mě lákalo je ochutnat a koupit. Takže jsem ráda, že jsem je vyzkoušela a vím co rozhodně ne.


SEMTEX Granát | 35,90 kč (0,5l)

Na mě energeťáky neplatí. Nemám po nich ani o trochu více energie, nikdy. Ale chuťově je mám ráda takže si je čas od času koupím, ale jen bez příchuti a perlivé. Tahle limitovaná edice Semtexu, která se nacházela v boxu mě zaujala. Obal je poutavý, černá se mi líbí. Na příchuť granátového jablka jsem byla zvědavá. Od žádné značky mi žádný s příchutí nechutnal a ani tenhle, bohužel, není vyjímkou. Chuť nevím jak popsat, za mě je to strašně sladké, kyselkavé a hlavně hodně zvláštní chuť. Já dala jen pár loků a nedopiju ho. Ale pokud máte rádi ochucené Energy drinky tak vyzkoušejte!


WASA Sandwich sýr s rajčaty a bazalkou | 24,90 kč (40g - na obalu)

Zdravá svačinka? No tak slovo zdravá bych v tomto případě nepoužila zcela určitě. Teda, alespoň já jsem podle složení nenašla nic díky čemu to nazývat zdravé. Klasická pšeničná mouka, z rostlinných tuků obsahuje mimo jiných i ten palmový (a to nejvíce). Navíc já z toho cítím strašně umělou sýrovou chuť nemůžu si pomoct - a to mě koncept slaných plněných sušenek nadchnul. Ale tohle opravdu ne. Ale musím uznat, že konzistence krému, kterým to je promazaným je skvělá. Jemná a nadýchaná, ale chuť pokulhává. Takže za dvacetpět korun bych zvolila jinou svačinku.

Žvýkačky BUBBLE GUM jablko 

Do teď to pro mě byly Hubba Bubba, až teď jsem si všimla, že nesou jiný název. Pamatuji si jak jsem Hubba Bubba žvýkala jako dítě a na ty velké bubliny! To se i těmto žvýkačkám musí nechat, bubliny jdou stále dobře :) chuť je jemně kyselkavá, nepřeslazená a dobrá. Sice jsou za chvíli klasicky bez chutě, ale s tím se počítá! Takže za mě ano, ráda jsem se vrátila do dětských let. A asi po nich někdy u pokladny sáhnu.

7 DAYS Cake bar jahoda | 7,90 kč (30g)

Od 7 Days znám balené croissanty. A takové balené buchtičky znám zase od jiných značek, Myslím, že to bude fajn sladkost do kabelky, na cesty a klidně i na rychlé zahnání hladu. Hodím to do kabelky a určitě přijde vhod.


RACIO TOAST Multigrain | 32,90 kč (125g)

Složení se mi líbí. Jsou z celozrnné mouky (potom tam jsou malé podíly i dalších - sladová, kukuřičná, oves) lněné, slunečnicové i sezamové semínko. Žádný palmový olej, ale malý podíl řepkového. Takže za mě ano! Určitě si je i sama koupím, suchary v podobě chlebíčků mám ráda a tyhle mají i super složení. 

BOHEMIA Vrrruby | 39,90 kč (130g)

Bohemia Chipsy mám od té doby, co zase vypustily palmový olej ráda, sice jen občas, ale když už tak kupuji Bohemia. Když jsem zkusila první zdály se mi slanější než klasické. Jsou to opravdu hrubší plátky, ne tak tenké jako klasické. Obsahují slunečnicový olej a mořskou sůl. Za tu mořskou sůl mají u mě ještě bod navíc. Asi nejsem "dámička" ale opravdový chlap :D protože mě chutnají a příště až budu chipsy kupovat po nich v obchodě sáhnu!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram